Oktobra 2024 je stopil v veljavo nov način obračunavanja energije. Preberite si več o spremembah, ki jih prinaša.
Vse potrebno za menjavo ali izbiro dobavitelja v vašem imenu naredimo mi. Vi nam posredujete le svoje podatke in izberete način za podpis pogodbe.
Svoje prihranke lahko hitro in enostavno izračunate kar sami z uporabo našega spletnega kalkulatorja.
Sami lahko v veliki meri prispevate k zmanjšanju svojega ogljičnega odtisa. Kako? Za vas smo zbrali 5 enostavnih in učinkovitih nasvetov.
Najbolj optimalno je, da bivalne prostore v zimskem času ogrevate na temperaturo med 20 in 21 °C. Vsaka dodatna stopinja temperature namreč za 6 % dvigne porabo energije. Temperaturo prostorov je smotrno prilagoditi tudi glede na rabo prostora, saj prehodnih prostorov in tistih, ki so v uporabi le del dneva, ni potrebno ogrevati tako izdatno kot bivalnih.
Višje kot imate nastavljeno temperaturo grelnika sanitarne vode, več porabite. Pri temperaturi, višji od 60 °C, se vodni kamen na grelnikih nabira mnogo hitreje, kar dodatno povečuje porabo energije. Optimalna temperatura sanitarne vode je med 30 in 45 °C, temperaturo vode je potrebno dvigniti nad 60°C le občasno, saj se na ta način preprečuje morebiten razvoj zdravju škodljivih mikroorganizmov.
Učinkovita izolacija zunanjih sten in vsaj 15 cm izolacije podstrešja lahko bistveno vplivata na zmanjšanje stroškov ogrevanja. Pomembno je tudi, da redno preverjate tesnjenje oken in vrat, kjer lahko nastajajo velike toplotne izgube.
Najbolje je, da termostat ponoči nastavite na nekoliko nižjo temperaturo, saj se porabi manj energije za jutranje ogrevanje prostora kot v primeru, da mora termostat konstantno vzdrževati enako temperaturo.
Skozi priprta okna in vrata lahko pozimi uide tudi veliko energije. Za prihranek pri energiji namesto priprtih oken, odprite okno na stežaj za kratek čas. Kratkotrajno prezračevanje je veliko bolj učinkovito, hkrati pa pomeni manjše izgube toplote.
Ponedeljek–petek: od 8. do 20. ure
Sobota: od 8. do 14. ure Nedelja in prazniki: zaprto