Oktobra 2024 je stopil v veljavo nov način obračunavanja energije. Preberite si več o spremembah, ki jih prinaša.
Vse potrebno za menjavo ali izbiro dobavitelja v vašem imenu naredimo mi. Vi nam posredujete le svoje podatke in izberete način za podpis pogodbe.
Svoje prihranke lahko hitro in enostavno izračunate kar sami z uporabo našega spletnega kalkulatorja.
Pasivni rastlinjak spodbuja urbano vrtnarjenje in lokalno samooskrbo s hrano. S trajnostno gradnjo in strokovno analizo vplivov na okolje postavlja temelje za zeleno prihodnost mest.
GEN-I je na trajnostnem razpisu 2024 nagradil izjemen projekt podjetja Passivus – Pametni pasivni rastlinjak s patentirano leseno gradnjo.
Njihovo poslanstvo je spodbujanje trajnostnih rešitev, ki temeljijo na inovacijah in naprednih tehnologijah za zmanjšanje okoljskega odtisa, povečanje energetske in snovne učinkovitosti ter podporo samooskrbi in krožnemu gospodarstvu.
Pametni pasivni rastlinjak izpostavlja ključno potrebo po lokalni in trajnostni pridelavi hrane, ki je ob vse bolj izrazitih posledicah klimatskih sprememb nujna za varno prihodnost. Projekt združuje tri vidike trajnostnega razvoja – okoljski, družbeni in ekonomski – ter vključuje številne inovativne rešitve.
Trajnostna gradnja temelji na patentirani leseni konstrukciji, ki je enostavna za postavitev in modularna. Zaradi odlične toplotne izolativnosti rastlinjak ne potrebuje dodatnega ogrevanja, kar bistveno zmanjša porabo virov in povečuje energetsko učinkovitost.
Avtomatizirani sistemi optimizirajo rastne pogoje in ustvarjajo kontrolirano okolje ter delujejo avtonomno s pomočjo sončne energije. Ob tem projekt zagotavlja izjemno učinkovito rabo vode, saj v primerjavi s konvencionalnim kmetijstvom porabi do 95 % manj vode, omogoča ponovno uporabo izhlapele vode in zbiranje deževnice.
Pametni pasivni rastlinjak zmanjšuje vpliv na okolje, prispeva k večji prehranski varnosti in spodbuja povezovanje lokalnih skupnosti.
Pametni pasivni rastlinjak s svojo zasnovo zmanjšuje vpliv na okolje in omogoča stabilno in vremensko neodvisno pridelavo hrane, ki je ključna za prilagajanje na podnebne spremembe. Poleg tega prispeva k večji prehranski varnosti in spodbuja povezovanje lokalnih skupnosti skozi urbane vrtičkarske pobude, osveščanje ter izobraževanje o lokalni samooskrbi.
Projekt podjetja Passivus je pomemben korak k uresničevanju ciljev Agende za trajnostni razvoj do leta 2030 in predstavlja odlično rešitev za prihodnje izzive kmetijstva. Projekt smo v GEN-I nagradili s (so)financiranjem v višini 30.000 €.