Shranjevanje energije, prilagajanje porabe in podpora ob izpadu omrežja.
Samooskrbne skupnosti
Povezovanje poslovnih odjemalcev z obnovljivimi viri energije.

Lokalna energija za širšo skupnost
V samooskrbnih skupnostih povezujemo proizvajalce elektrike iz obnovljivih virov s tistimi, ki jo potrebujejo. Članom omogočamo dolgoročne prihranke, večjo neodvisnost od nihanj cen ter manjši ogljični odtis. Gre za trajnostni energetski projekt, ki omogoča prenos lokalno proizvedene energije tudi tja, kjer lastna proizvodnja ni možna.
Z učinkovito razdelitvijo proizvedene energije med člane zagotavljajo višji delež samooskrbe, prihranke pri stroških elektrike ter večjo energetsko neodvisnost. Hkrati prispevajo k zelenemu prehodu in uresničevanju ciljev iz nacionalnega energetskega in podnebnega načrta.

Možne oblike sodelovanja
Pri GEN-I ponujamo prilagodljive modele sodelovanja pri vzpostavitvi samooskrbne skupnosti, prilagojene vašim potrebam, finančnim zmožnostim in dolgoročni strategiji.
- Lastna investicija podjetja - Podjetje je investitor, Gen-i postavi elektrarno in organizira skupnost
- Energetsko pogodbeništvo - GEN-I je investitor in organizator skupnosti. V času trajanja pogodbe podjetje mesečno odplačuje sončno elektrarno, ki po zaključku preide v njegovo last.
- Oddaja površine v najem - GEN-I je investitor in organizator skupnosti. Podjetju plačuje najemnino za uporabo površine, podjetje pa ima kasnejšo možnost odkupa elektrarne.
- Obstoječa proizvodna naprava - GEN-I obstoječo sončno elektrarno poveže in organizira v skupnost
Opazni prihranki na položnici
Člani skupnosti plačujejo manj za prevzeto energijo iz omrežja, omrežnino, prispevke in trošarine. Znižajo se tudi stroški dogovorjene obračunske moči – kar pomeni konkretne in dolgoročne prihranke pri stroških elektrike.
Višji delež samooskrbe
Z optimalno porazdelitvijo energije v samooskrbnih skupnostih se za vsako merilno mesto doseže večji delež samooskrbe, kar pomeni višje letne prihranke.
Energetska neodvisnost
Samooskrbne skupnosti zagotavljajo stabilne stroške elektrike in zmanjšujejo odvisnost od nihanj cen na trgu, saj omogočajo uporabo lokalno proizvedene energije.
Zmanjšanje ogljičnega odtisa
Uporaba električne energije iz obnovljivih virov v samooskrbnih skupnostih zmanjšuje ogljični odtis in prispeva k trajnostni rabi energije. S skupnim prizadevanjem članov za proizvodnjo zelene električne energije skupnosti predstavljajo pomemben korak k okolju prijaznejši prihodnosti.
Proizvajanje lastne trajnostne elektrike iz sonca.
Shranjevanje energije, prilagajanje porabe in podpora ob izpadu omrežja.
Proizvajanje lastne trajnostne elektrike iz sonca.